aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Na dobrej drodze do dofinansowania ciepłowni geotermalnej


poniedziałek 19 marzec 2018 08:00

Wniosek o dofinansowanie projektu „Budowy Ciepłowni Geotermalnej w Koninie” został pozytywnie oceniony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod względem kryteriów formalnych i przeszedł do kolejnego etapu oceny merytorycznej. Tym samym Konin znalazł się na liście z 14 innymi projektami z pozytywnym wynikiem, z najwyższą wnioskowaną kwotą dofinansowania w wysokości ponad 17 milionów złotych.

Przypomnijmy, że trwająca właśnie procedura to postępowanie w ramach ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej konkursu na dofinansowanie projektów- w zakresie wytwarzania energii cieplnej z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej (POIS.01.01.01-IW.03-00-003/17).

Wniosek złożony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Koninie dotyczy budowy ciepłowni geotermalnej na wyspie Pociejewo. Wszystko wskazuje na to, że ostateczne decyzje w sprawie przyznanych dofinansowań zapadną w połowie kwietnia.

Warto dodać, że gdyby wniosek Konina uzyskał dofinansowanie w konkursie przeprowadzonym przez NFOŚiGW w drugiej połowie ubiegłego roku, jego wartość wyniosłaby około 6,5 mln złotych. Obecnie mówimy o 17 milionach złotych dofinansowania.

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Konin.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl