aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Oszukano 86-latka metodą "na Policjanta"


środa 24 marzec 2021 07:00

W poniedziałek przestępcy stosując metodę „NA POLICJANTA” wyłudzili od 86-letniego mężczyzny pieniądze w kwocie 43 tysięcy złotych.

Mimo wielokrotnych ostrzeżeń oraz apeli kierowanych do osób starszych i ich rodzin, wciąż zdarzają się przypadki, w których seniorzy dają się oszukać metodą „ NA POLICJANTA”.

Tym razem ofiarą przestępców padł 86-letni koninianin. Mężczyzna w słuchawce swojego telefonu  usłyszał osobę, która przedstawił się jako policjant. Poinformował on seniora, że zostanie okradziony przez rozpracowywaną grupę przestępców, która działa na terenie Konina. By do tego nie doszło musi przekazać policji swoje oszczędności. Mężczyzna zgodził się i postępując według wskazówek oszusta, wyrzucił 43 tysiące złotych przez okno.

W ubiegłym roku w podobny sposób w całej Polsce zostało oszukanych blisko 5300 osób powyżej 65 roku życia. Łącznie stracili oni 87 mln  złotych.

Pamiętajmy, że Policjanci nigdy nie proszą i nie żądają pieniędzy w celu zatrzynia lub rozpracowania grupy przestępczej. W każdym przypadku otrzymania telefonu z informacja o przekazaniu pieniędzy Policji, funkcjonariuszowi CBŚP lub prokuratorowi, powinniśmy utwierdzać się w przekonaniu, że mamy do czynienia z oszustem.   

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Konin.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl