aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Pijana kobieta wiozła swoje 2-letnie dziecko.


czwartek 03 marzec 2022 12:00

Duże kłopoty czekają 18-latkę, która będąc w stanie nietrzeźwości wiozła autem swoją 2-letnią córkę. Nieodpowiedzialnej kobiecie grozi do 2 lat więzienia i konsekwencje związane z niewłaściwą opieką nad małoletnim dzieckiem.

We wtorek 01 marca br. o 2:00 w nocy policjanci z konińskiej patrolówki zauważyli poobijany pojazd z papierową tablicą rejestracyjną, który jechał całą szerokością jezdni. Te powody wystarczyły mundurowym, by zatrzymać auto do kontroli. Za kierownicą volkswagena siedziała 18-letnia kobieta, która od razu zaczęła się tłumaczyć, że zapomniał zabrać ze sobą prawo jazdy. Dokument ten nie jest wymagany podczas kontroli, dlatego funkcjonariusze każdorazowo sprawdzają kierowcę czy posiada odpowiednie uprawnienia. Kobieta widząc, że policjant chce dokonać takiego sprawdzenia, szybko zmieniła zdanie i przyznała się, że nigdy nie miała prawa jazdy. Jej zachowanie od samego początku wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. Kobieta miała ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie nieodpowiedzialna 18-letnia matka przewoziła swoją 2-letnią córkę.

Dziecko zostało przekazane do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Koninie, a auto odholowane na policyjny parking. 18-latkę czekają teraz spore kłopoty. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat więzienia. Dodatkowo kwestią niewłaściwego sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem zajmie się sąd rodzinny.

źródło: KPP Konin

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Konin.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl