aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Pijany rowerzysta otrzymał 2500 zł mandatu!


środa 09 marzec 2022 11:00

Wysokim mandatem zakończyło się spotkanie nietrzeźwego rowerzysty z policjantami z konińskiej drogówki.

W środę 2 marca br. chwilkę przed godziną 17:00 policjanci z konińskiej drogówki patrolując drogę wojewódzką W266 w gminie Sompolno, zauważyli jadącego rowerzystę. Na samym początku nie wzbudził on żadnych podejrzeń mundurowych. W trakcie jego wyprzedzania policjanci zauważyli wymowny wyraz twarzy, który wskazywał, że może być on pijany. Postanowili rozwiać swoje wątpliwości i zatrzymali rowerzystę do kontroli. 67-letni mieszkaniec powiatu konińskiego od razu przyznał się, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2500 złotych.

Taka kara powinna ostudzić entuzjazm mężczyzny do jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości. Zachowanie 67-latka było skrajnie nieodpowiedzialne i stanowiło zagrożenie dla jego własnego życia oraz innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Konin

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Konin.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl