aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Pijany 29-latek uciekał przed policją. Mandat na 5800 pln!


wtorek 05 lipiec 2022 10:00

Mandatem karnym w wysokości 5800zł oraz sporządzeniem wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego zakończyło się spotkanie 29latka z konińskimi policjantami.

Wczoraj po godzinie 16tej funkcjonariusze Ruchu Drogowego KMP Konin przeprowadzając pomiar prędkości na ulicy Poznańskiej, zauważyli pędzącego z nadmierną prędkością Opla Insignie. Urządzenie do pomiaru prędkości wskazywało jej przekroczenie o ponad 32 km/h. Kierujący zignorował sygnały mundurowych nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu pojazd został zatrzymany na jednym z  pobliskich parkingów. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - wynik 0,52mg/l. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on również aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi, mężczyzna odpowie przed Sądem Rejonowym a, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 32km/h oraz niestosowanie się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu policjanci nałożyli na 29latka mandat karny w wysokości łącznie 5800zł.

źródło: KPP Konin

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Konin.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl