aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 1,5 promila!


poniedziałek 03 czerwiec 2024 10:00

Jeden dzień na drogach powiatu konińskiego przyniósł trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 1,5 promila. To zaledwie początek długiego weekendu, a na naszych drogach w ciągu ostatniej doby policjanci ujawnili aż trzech nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego zatrzymania doszło w czwartkowy poranek w Golinie. Policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Peugeotem, gdzie po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 41 - latek ma blisko 0,7 promila w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W  tym samym czasie w Posadzie inny patrol konińskiej drogówki zatrzymał pojazd marki Volvo, którego kierującym był 29 - latek. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ kilka lat wcześniej zostały mu cofnięte, a ponadto znajdował się w stanie nietrzeźwości - badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila. Auto, którym się poruszał zostało odholowane na policyjny parking. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Późnym popołudniem policjanci z Komisariatu Policji w Ślesinie zatrzymali w Licheniu Starym 67 - latka, który wsiadł za kierownicę Citroena mając blisko promil alkoholu w organizmie.

Pomimo surowych konsekwencji – wysokiej grzywny, zakazu kierowania pojazdami, zatrzymania prawa jazdy, punktów karnych nadal za kierownicę siadają nieodpowiedzialni kierowcy. Przypomnijmy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Konin.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl